Jak nakupujeme vína v aukcích

1_F.png

Ta nejlepší světová vína samozřejmě neseženete ve vinotékách ani u věhlasných vinařů. K ideální kondici často potřebují dlouhé roky až dekády na lahvi. Kde je ale koupit, když nabídka konvenčních dovozců končí u ročníku 2010? Buď jste dobrodruhem a snažíte se vykupovat pozůstalosti a sklepy sběratelů, nebo kvalifikovaně vytipujete aukce s dobrým renomé. A jdete do nich.

 

U nás jsou to převážně evropské aukce zaměřené výhradně na víno, které za sebou mají již letitou tradici. Vedou je zkušení a světoznámí sommelieři, kteří svoje jméno spojují pouze s tím nejlepším světovým vínem.

1.    Vybereme evropskou

aukci s dobrým renomé

2_F.png

Evropské aukce s vínem perfektně propojují to, v čem jsme silní. Analytické dovednosti získané u pokerových stolů, pevné nervy z finančního prostředí a lásku a nadšení pro raritní víno.

Dopředu připravíme aukční strategii a jasně určíme, která vína nás opravdu zajímají. Podstatná je kvalita ročníku. Cenové rozdíly mezi ročníky od těch nejlepších domů mohou být až 10 násobné.

Slavná láhev z dokonalého ročníku nám ovšem nestačí, potřebujeme navíc správnou cenu. Jen tak jsme schopni je dále prodávat za středové světové tržní ceny, jak je to zvykem u těch největších a nejserióznějších světových prodejců, kteří se obchodu s vínem věnují již po dlouhé generace.

2.    Pečlivě připravíme aukční strategii

3_F.png

Je to adrenalin. Aukce běží a ceny skáčou nahoru. Naštěstí jsme se pečlivě připravili a víme, co má a nemá smysl kupovat.

3.   Jdeme s napětím do aukce

4_F.png

O právě zakoupené víno se musíte starat hned od první chvíle. Dalo by se tak říct, že s každou lahví vína máme velmi osobní vztah. Jednou za čas si osobně zajedeme pro vydražená vína a pro jistotu zkontrolujeme každou láhev zvlášť. Naštěstí se stane jen občas, že nákup zrušíme, protože lahev má třeba vadný korek. Nejhorší pro transportované víno jsou teplotní šoky, tak je třeba myslet i na ně. Domů do sklepa s sebou bereme jenom perfektní kousky.

4.   Každou láhev osobně zkontrolujeme a vyzvedneme

5_F.png

Pečujeme o víno tak, abyste si jej užili v jeho nejlepší kondici a formě. V našem vinném depozitu na Jiřího z Poděbrad mají všechny vzácné lahve ideální skladovací podmínky. V přítmí sklepa musí samozřejmě ležet v optimální teplotě a správné relativní vlhkosti. To vše navíc bez velkých výkyvů.

 

Rádi vás přivítáme v našem sklepě po předchozí domluvě. Všechna vína zakoupená u nás vám pak uschováme až na 1 rok zdarma. Stavíte se?

5.   Vína uschováme v našem sklepě v centru Prahy