Raritní víno

Vína pro výjimečné příležitosti

 

Jsou vína, na která natrefíte na každém rohu. A pak taková, po kterých se musíte dlouho pídit, abyste je ochutnali. A my se rádi pídíme po těch raritních.

 

V našem sklepě v centru Prahy leží stovky lahví raritních vín. Jsou to naprosto unikátní lahve, které jsou buď k přímému prodeji, nebo k ochutnání na našich pravidelných degustacích.

 

A když říkáme unikátní, myslíme tím opravdu jen ta nejlepší vína věhlasných vinařství z celého světa v ideální lahvové zralosti. Jedná se o vína, která jsou v limitovaném množství a která často nikde jinde neseženete. Ve Vinstitutu jsou navíc férově k mání za středové světové tržní ceny.

 

Kde je sháníme? Jsme aktivním účastníkem evropských aukcí. Vybíráme si jen aukce s dobrým renomé, které za sebou mají již letitou tradici a vedou je zkušení a světoznámí sommelieři.

 

Jaká raritní vína leží právě teď v našem sklepě?

 

Aktuální seznam s cenami si v klidu prohlédněte v sekci Pro partnery. Do našeho sklepa můžete „nahlédnout“ ihned po schválení vaší registrace. Také vás tam rádi po předchozí domluvě uvítáme osobně.

 

Vykoupíme vaše archivní vína

 

Zajímají nás vína s velkým archivačním potenciálem i všechny starší ročníky. Máte-li taková vína k prodeji, vyplňte prosím formulář níže a my se s vámi neprodleně spojíme.

 

Degustace raritních vín

Degustujeme, tedy jsme

 

Vínem zkrátka žijeme. Narovinu vám přiznáme, že degustace patří mezi tu vůbec nejoblíbenější část naší práce ve Vinstitutu. Degustování raritního vína je zkrátka zábavnou a radostnou událostí a ideální příležitostí ochutnat výjimečná a nazrálá vína, na která si člověk z důvodu jejich (ne)dostupnosti nebo ceny nesáhne každý den.

 

Chcete-li strávit příjemné chvíle, poslechnout si, jak víno vzniká, čím vším musí projít, než stane ve sklence přímo před vámi, neváhejte a přijďte na degustaci. Ochutnávejte, degustujte, vnímejte a užívejte si s námi znamenitá vína věhlasných vinařství z celého světa, a to v ideální lahvové zralosti.

 

Potěší nás, když se i vy podělíte o své zkušenosti a zajímavosti, které jste načerpali ze světa vína.

 

Degustace pořádáme v reprezentativních prostorách restaurace Benjamin na adrese Norská 14 v Praze. Budeme se na vás těšit!

 

 

 

Chcete darovat účast na degustaci jako dárek? Vyplňte prosím formulář níže a společně to vymyslíme.

Výborně! Zpráva byla přijata.

 

Soukromé degustace a akce

Poznejte s námi to nejlepší světové víno

 

Máte rádi výjimečné zážitky? Rádi byste pro vaše kolegy nebo přátele uspořádali nezapomenutelnou degustaci? Sháníte kvalifikovaný servis pro vaši oslavu nebo firemní večírek?

 

Náš ostřílený sommelier zajistí kompletní servis, odborný a přitom zábavný výklad na vámi zvoleném místě, nebo v reprezentativních prostorách restaurace Benjamin na adrese Norská 14 v Praze.

 

Součástí degustace je seznámení s jednotlivými vinařstvími, jejich historií, technologií výroby a povídání plné zajímavostí o testovaných vínech. Především ale samozřejmě jejich ochutnávání.

 

V případě zájmu prosím vyplňte formulář níže. Budeme vás neprodleně kontaktovat.

Výborně! Zpráva byla přijata. Ozveme se Vám co nejdříve.

 

Služby pro restaurace

 

Raritní víno ve vaší restauraci

 

Potřebujete vylepšit vinný lístek nebo chcete vašim zákazníkům nabídnout vzácná vína z těch nejlepších ročníků? Díky spolupráci s předními vinaři u nás i v zahraničí, dodavateli vína a aukčními domy dokážeme poskytnout kompletní vinný servis za bezkonkurenční ceny.

 

Máme ve sklepě stovky lahví z celého světa ve všech cenových kategoriích. V případě zájmu prosím vyplňte formulář níže a my vás budeme neprodleně kontaktovat.

 

Nabídka platí pouze pro restaurace situované v Praze.

Výborně! Zpráva byla přijata. Ozveme se Vám co nejdříve.

 

Wine concierge

 

Služba není jen slovo, je to přístup

Víno jako ideální dárek

 

Podle nás neexistuje lepší dárek než raritní víno. Udělejte svému bližnímu radost třeba lahví přímo z jeho ročníku narození. Dejte nám vědět a společně vybereme to pravé. K lahvi přidáme reprezentativní dopis s informacemi o víně a jeho správné přípravě. Nakonec vše krásně zabalíme a vaším jménem předáme obdarovanému.

 

Vy máte přání, my ho splníme

 

​Nenašli jste službu, kterou jste hledali? Ve Vinstitutu vždy uděláme vše pro to, abychom vyšli vstříc každému milovníkovi vína. Díky spolupráci s předními vinaři, dodavateli vína a aukčními domy také dokážeme obstarat téměř jakoukoliv láhev.

 

Sdělte nám prosím své přání skrze formulář, my se s vámi neprodleně spojíme a uděláme vše pro vaši spokojenost.

Výborně! Zpráva byla přijata. Ozveme se Vám co nejdříve.

 

Úschova vína

Máme sklep a můžete ho vidět

Pečujeme o víno tak, abyste si jej užili v jeho nejlepší kondici a formě.

 

V našem vinném depozitu v centru Prahy rádi uschováme vaše vzácné lahve v ideálních skladovacích podmínkách. V přítmí sklepa leží v optimální teplotě a správné relativní vlhkosti bez výkyvů.

 

Rádi vás přivítáme v našem sklepě po předchozí domluvě. Všechna vína zakoupená u nás vám pak uschováme až na 1 rok zdarma.

Výborně! Zpráva byla přijata. Ozveme se Vám co nejdříve.

 

Výborně! Zpráva byla přijata.