O nás

Vsázíme všechno na raritní vína

Jsme dva bývalí pokeroví profesionálové, pro které bylo víno zpočátku koníčkem a odreagováním od náročných her. Čím více jsme ale cestovali po světě a ochutnávali stále zajímavější lahve, zjistili jsme, že se vínu chceme věnovat mnohem více do detailu.

 

Začali jsme jezdit na veletrhy, obcházet raritní degustace a uvědomili si, že ta nejlepší světová vína nejdou pít mladá a je potřeba na ně čekat dlouhé roky, často dekády. Kde je ale koupit, když nabídka konvenčních dovozců končí u ročníku 2010?

 

V průběhu času jsme pokerové stoly vyměnili za profesi traderů, obchodujeme na krátkodobých vyrovnávacích trzích s elektřinou všude po Evropě. A když to jde s elektřinou, půjde to i s vínem, řekli jsme si jednoho dne. Od té doby vínem zkrátka žijeme.

 

Evropské aukce s vínem perfektně propojují to, v čem jsme silní. Analytické dovednosti získané u pokerových stolů, pevné nervy z finančního prostředí a lásku a nadšení pro fantastické víno.

 

Slavná láhev z dokonalého ročníku nám nestačí, potřebujeme navíc správnou cenu. Vína v naší nabídce, původem z aukcí, mají totiž v drtivé většině jedno společné – prodáváme je za středové světové tržní ceny, tak jak je to dobrým zvykem u těch největších a nejserióznějších světových prodejců, kteří se obchodu s vínem věnují již po dlouhé generace.

 

Už nás nebavilo nakupovat víno v Čechách s vědomím, že jinde v Evropě stojí polovinu. Tyto zavedené pořádky na českém trhu považujeme za přinejmenším neslušné a chceme je navždy změnit. Nejsme dalším českým subjektem, který pracuje s přirážkou až 300%. Díky našim schopnostem nabízíme dokonalá vína bez kompromisů – za ceny, které jsou běžné v tom nejvyspělejším vinařském prostředí.

 

Adam a Míra,

zakladatelé Vinstitutu