Domů / Víno dle odrůdy / Bílé odrůdy / Tramín červený
Cena
Odběr novinek

Tramín červený

(3)

 

 

 

Tramín červený je jednou z nejstarších a vůbec prvních pěstovaných odrůd. Červené až rudé hrozny můžou být často lehce matoucí, přesto se jedná o odrůdu, ze které se vyrábí pouze bílé víno. Odrůdu můžete ve světě najít pod názvem Gewürztraminer (kořeněný tramín), která je jednou z mutací, výjmečně Savagnin - typicky v těch částech Francie okolo Jury. 

Tramín není nikde dominantní, nicméně díky vyšší cukernatosti, nižší aciditě a typické kořeněnosti, je oblíbenou doplňkovou odrůdou vinařů nejen u nás ale i v Evropě. Nejvhodnější podmínky a podloží pro její pěstování najdeme v Alsasku, kde také odrůda patří mezi 7 tamních ušlechtilých odrůd a její pěstovaní je tak poměrně rozšířené. 

Víno připravené z této odrůdy může mít spoustu podob - od suché, která se podává k rybám či alsaskému cibulovému koláči, přes sladké, které se dobře páruje s asijskou kuchyní či vyzrálými sýry, až po tu nejsladší, která je ideální jako dezertní víno.


 


Výrobků na stranu: 12 24 48 108 Třetinová galerie Malé řádky
 Název Cena
St. Michael - Eppan, Gewurztraminer DOC, Südtirol Alto - Adige, 2015 St. Michael - Eppan, Gewurztraminer DOC, Südtirol Alto - Adige, 2015 Kód: 0234IT04JT1TC1
Slámově žlutá barva s odlesky. Na nose se otevírá charakteristická vůně po růžích a meruňkách. V chuti je pak víno typicky kořenité a ovocné. Výborně se páruje s telecím masem a s rybími specialitami.
466 Kč
Detail
Golan Heights Winery - YARDEN, Gewurztraminer, 2015 Golan Heights Winery - YARDEN, Gewurztraminer, 2015 Kód: 0635IS05GV1GW2
Svůdná vůně liči a mučenky podpořená tóny květin, citrónu, zelené hrušky a zeleného jablka a dotekem exotického koření. Polosuché víno se středním tělem vykazuje jasné odrůdové vlastnosti.
425 Kč
Detail
Cantina Merano, Festival, Gewürztraminer DOC, Alto Adige Cantina Merano, Festival, Gewürztraminer DOC, Alto Adige Kód: 0816IT07AA1GW2
Hrozny pěstované v alpském podhůří v nadmořské výšce 400m jsou základem tohoto výjimečného vína slámově zlaté barvy a květinové vůně se tóny růží a karafiátů a muškátového oříšku. Harmonické, měkké, svěží víno s dlouhou dochutí. Ideální jako aperitiv!
430 Kč
Detail
Výrobků na stranu: 12 24 48 108
 Název Cena